Closed: Marketing Manager – Finalizat cu succes (echipa EffectiveHR)

Misiune: Managerul de Marketing este responsabil pentru dezvoltarea si implementarea strategiei de marketing si comunicare, promovarea si comunicarea brandului, pentru a cultiva relatiile cu clientii si pentru a crea oportunitati de a genera venituri si rezultate concrete.

Responsabilitati:

•     Concepe, dezvolta si implementeaza strategia de marketing, promovare si comunicare

•     Dezvolta si coordoneaza proiectele de marketing digital si a campaniile de promovare

•     Elaboreaza strategii de abordare a clientilor, actiuni promotionale

•     Acorda suport in organizarea evenimentelor de promovare a imaginii companiei

•     Gestioneaza comunicarea si continutul media pentru evenimente

•     Pregateste, editeaza si macheteaza diverse materiale publicitare si prezentari

•     Mentine si construieste relatii cu furnizorii de servicii de marketing, comunitati de social media si mass-media locala

•     Gestioneaza social media marketing pe diferite canale, cu accent special pe Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, inclusiv prin crearea de continut

•     Identifica oportunitati de a ajunge la noi segmente de piata si de a extinde cota de piata

•     Pregateste si gestioneaza bugetele lunare, trimestriale si anuale

Cerinte:

•     Experienta demonstrabila in marketing si comunicare, cu bune abilitati creative si de copywriting

•     Sa fii o persoana creativa si orientata spre rezultate

•     Sa investesti in dezvoltarea ta, sa ai pasiune si curiozitate pentru a studia si implementa proiecte de succes

•     Constituie un avantaj daca ai cunostinte de utilizare Adobe Suite (Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects) Corel Draw, Canva

•     Constituie un avantaj – studiile superioare in marketing sau intr-un domeniu similar

•     Constituie un avantaj daca ai cunostinte solide de analiza web, Facebook Ads, Google Ads, Instagram si TikTok

•     Detii abilitati de comunicare si fluenta in limba engleza

•     Detii abilitati de organizare excelente, esti auto-motivat, proactiv

•     Buna cunoastere a pachetului MS Office

Beneficii:

•     Salariul net 4000 – 4500 lei

•     Sistem de loialitate, cooperare cu Sodexo

•     Prima de Paste si de Craciun

•     Sistem de bonusuri si recompense

•     Mediu de lucru excelent

•     Traininguri si expertiza la nivel international

•     Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

Effective
Human Resources

Scroll to Top